Шкіряні чоботи: купити нові або позбутися від подряпин і зберегти зовнішній вигляд
Шкіра - дорогий і міцний матеріал. Тому з нього роблять якісне і дороге взуття, сумочки, ремені і гаманці - речі, які ми використовуємо дуже часто. Але гарний зовнішній вигляд виробів з натуральної шкіри поступово втрачається, подряпини призводять до швидкого зношування.
Сьогодні поговоримо про те, якого догляду потребують жіночі шкіряні чоботи, і як відновити їх зовнішній вигляд після легких пошкоджень. Якщо поради вам не допоможуть, ви завжди можете купити нові в інтернет-магазині.
П'ять способів видалити подряпини на взуття зі шкіри
Миючий засіб, оцет, оливкова олія
Спочатку потрібно протерти поверхню чобота рідким засобом для чищення шкіри, який продається в магазинах. На пошкоджені ділянки м'якою ганчіркою нанести дистильований білий оцет, від цього матеріал трохи набубнявіє. Після того як все підсохне, натріть подряпини безбарвним гуталіном. Після цієї процедури вони повинні стати непомітними. Якщо ж їх все одно буде видно, акуратними круговими рухами нанесіть на проблемні ділянки оливкову олію і знову натріть гуталіном - ефект гарантований!
Вазелін
Цим методом напевно користувалися ще наші прадіди. Спробуйте ретельно натерти чоботи вазеліном за допомогою паперового рушника і подивіться, який буде ефект. Блиск і ніяких подряпин, і не потрібно йти і купувати нові.
Спеціальне масло для шкіри або кондиціонер
Легкі подряпини на шкіряних чоботах можна запросто прибрати за допомогою м'якої тканини, змоченої в олії або кондиціонері для шкіри. Можливо, ви чули про такі спеціальні просочення. Деякі виробники випускають вже оброблене ними взуття, але воно коштує дорожче. Потрібно натирати цими спеціальними засобами, починаючи з центру і рухаючись до країв. Після цього дайте чоботу просохнути десять хвилин і відполіруйте їх чистою м'якою ганчіркою.
Повторне фарбування
Якщо попередні методи не допомогли позбутися від подряпин, можна постаратися зафарбувати їх. Купіть відповідного кольору фарбу у вигляді крему або спрея. Спочатку нанесіть її на невелику малопомітну ділянку чобіт. Якщо колір добре «лягає», відполіруйте дефекти за допомогою чистої тканини і олії, потім приступайте до справи. Важливо: не полінуйтеся прочитати інструкцію на упаковці.
Після таких маніпуляцій шкіряні чоботи будуть виглядати «як новенькі». Але краще не доводити все до критичного стану. Чим раніше почнете доглядати за взуттям, тим довше вона прослужить.
Де купити якісні шкіряні чоботи
В інтернет-магазині Favorite Shoes ви зможете знайти різні моделі: від елегантних на шпильці і до «байкерських» з квадратним каблуком. До того ж зараз діють знижки до тридцяти відсотків на деякі пари. Переходьте в каталог і вибирайте шкіряні чоботи на свій смак.