Як правильно доглядати за замшевим взуттям

В останні роки взуття з натуральної замші стають все більш популярною. Цей матеріал виготовляють з козячої, оленячої або овечої шкури з допомогою спеціального процесу - жирового дублення. Саме завдяки цьому замшеві вироби є унікальними і довговічними.

Особливості взуття із замші

Пара взуття із замші

Чому подібна взуття отримало так багато шанувальників? Вся справа в його особливостях та перевагах:

  • зовнішній вигляд залишається завжди акуратним - якщо порівнювати замшеві моделі з варіантами з гладкої шкіри або нубуку, відразу видно, наскільки перші елегантніші;
  • це універсальні речі, які однаково підходять під різні стилі одягу;
  • взуття із замші відрізняється вишуканістю - навіть найдешевші моделі виглядають дорого завдяки особливій бархатистою поверхні;
  • це практичний варіант на будь-який час року - відрізняються стійкістю до високої температури, добре зігріють в холодні місяці, пропускають повітря.

У колекціях багатьох модних дизайнерів можна знайти чимало продукції з натуральної замші: Мюлі, балетки, босоніжки, мокасини, кеди, кросівки, черевики, уггі, ботфорти, чоботи. Але щоб обновка довго радувала зовнішнім виглядом, необхідно знати, як доглядати за замшевим взуттям.

Догляд за замшевим взуттям: як правильно чистити?

Щоб улюблені чоботи чи туфлі довше залишалися привабливими, перед першим застосуванням необхідно обробити їх поверхню спеціальними засобами, які варто підбирати відповідно до сезону. Багато з них мають пило і водовідштовхуючі характеристики. Покриття треба регулярно оновлювати.
 
Якщо ж ви серйозно забруднили взуття, існує кілька способів повернути йому первісний зовнішній вигляд:
  • чистка суха - в більшості випадків догляд за замшевим взуттям в домашніх умовах проводиться за допомогою звичайної губки або м'якої щітки (спочатку добре потріть забруднену ділянку, а потім потримайте його під паром, щоб шкіра виробу відновилася);
  • чистка мокра - натуральний або штучний матеріал можна чистити спеціальною губкою для замші і безбарвним розчином мила, а потім просто висушити при кімнатній температурі;
  • спеціальні речовини - якщо необхідно прибрати сольовий розлучення, користуються розчином з води і нашатирного спирту (у співвідношенні 1: 1), а ось жирні плями відмінно виводяться за допомогою крохмалю або тальку.

При появі плям неясного походження застосовуйте суміш крохмалю (крейди) і нашатирю. Отриману кашку необхідно нанести на бруд і злегка протерти щіткою.

Як правильно мити і сушити замшеве взуття?

Правила догляду за взуттям із замші

Якщо ви вирішили дізнатися, як доглядати за замшевим взуттям, щоб воно довго залишалася красивим і приносила тільки позитивні емоції, варто вивчити правила її мийки та сушки. Коли хочете швидше висушити виріб і не деформувати його в процесі, прекрасно підходить відомий народний спосіб: покласти всередину якомога більше зім'ятого щільного паперу.

Даний матеріал абсолютно не переносить вологу, тому підставляти взуття під струмінь води не рекомендується. Просто дайте бруду висохнути, а потім акуратно зчистити його щіткою. При необхідності можна використовувати злегка вологу ганчірку.

Як захищати замшеве взуття від води?

У погану погоду чоботи, мюлі чи босоніжки із замші вимагатимуть особливого догляду. Для захисту від дощу або мокрого снігу слід заздалегідь нанести на поверхню спеціальне просочення від води. Вибирайте тільки замоби відомих марок, в складі яких немає силікону. Зазвичай подібна продукція виробляється у вигляді спрею, щоб його можна було без проблем нанести на поверхню взуття.

Розпорошувати краще на свіжому повітрі або ж при повністю відкритих вікнах з відстані не менше 20-30 см. Вироби при цьому повинні бути чистими і сухими.
 
Враховуйте, що поверхня матеріалу може злегка потемніти після просочення. Це нормальна реакція. Повторювати обприскування слід раз на місяць, якщо це зима чи осінь, а влітку - раз в декілька місяців. Без обробки можна цілком обійтися, якщо ви носите подібну пару тільки в суху погоду.

Як живити, підфарбовувати і реставрувати вироби із замші?

Якщо ви вирішили почистити взуття рідкими засобами, після висихання воно потребуватиме спеціального харчування. Для цього підходять високоякісні спреї, які відновлюють і пом'якшують поверхню. Періодично їх рекомендовано використовувати навіть без попереднього очищення. Частота обробки визначається самостійно, але не рідше 2-3 разів на рік.
 
Деякі спреї не тільки пом'якшують і відновлюють шкіру, але також трохи її підфарбовують, що дозволяє збільшити терміни користування обновкою. Пам'ятайте, що перед застосуванням засобу ворсинки на взуття варто злегка підняти щіткою. Якщо не потрібно реставрувати чоботи чи туфлі, можна вибирати повністю безбарвну продукцію.

Доглядаємо за замшевим взуттям в домашніх умовах: поради та рекомендації

Рекомендації по догляду за замшевим взуттям

Припустимо, ви придбали красиву пару із замші і навіть придумали, з чим носити мюлі на підборах або чоботи на низькому ходу. Тепер прийшов час вивчити кілька ключових моментів, які допоможуть зрозуміти, як правильно доглядати за замшевим взуттям:

  • при наявності задників знімати і одягати обновку можна тільки за допомогою спеціального ріжка, інакше незабаром поверхня значно деформується;
  • не варто носити два-три дні поспіль одну і ту ж пару (особливо якщо ви одягаєте її не на  одну годину);
  • не можна носити сире / вологе взуття;
  • сушка повинна відбуватися природним чином в добре провітрюваному приміщенні далеко від обігрівачів (якщо довелося використовувати для цього фен, то робити це потрібно на найнижчому рівні роботи);
  • заборонено підставляти замшу під кран з водою, адже цей матеріал не любить сильної вологи;
  • під прямими сонячними променями зберігати взуття не рекомендується, так як її поверхня може швидко вигоріти;
  • також замшеві вироби не люблять низьку температуру повітря (нижче 0) або занадто сильну спеку (+30 градусів і вище).

Зберігати туфлі або черевики варто в шафі в спеціально відведеному для них коробі. Тільки так ви зможете тривалий час насолоджуватися їх зовнішнім виглядом.

Кілька корисних лайфхаків по догляду за замшею

Замшеве взуття завжди привертає увагу модниць, але може вимагати до себе особливого ставлення. Наприклад, щоб повернути коханій парі яскравий відтінок, потримайте її кілька хвилин під паром або обробіть пароочищувачем. Для швидкого позбавлення від бруду використовуйте звичайний ластик. А ось тальк або кухонна сіль відмінно впораються з жирною плямою. Після того як вони вберуть жир, просто протріть поверхню м'якою щіткою.